22 czerwca, 2024

ANALIZA CEN AUD/USD: NIEDŹWIEDZIE FLIRTUJĄ Z DWULETNIM MINIMUM, OCZEKIWANA PRZERWA PONIŻEJ 0,6700

  • AUD/USD ponownie znalazł się pod presją sprzedaży w czwartek i spadł do nowego dwuletniego minimum.
  • Nowa fala kupna USD i nastroje związane z ryzykiem off-off wywierają presję na wrażliwych na ryzyko aussie.
  • Powstanie kanału opadającego wspiera perspektywy przedłużenia ruchu deprecjacyjnego.

Para AUD/USD z trudem wykorzystała optymistyczne, inspirowane danymi o pracy w Australii, niewielkie wzrosty i w czwartek była świadkiem zmiany sytuacji z okolic 0,6800. Trajektoria spadkowa doprowadziła ceny spot do najniższego poziomu od czerwca 2020 r., a niedźwiedzie wciąż czekają na trwałe wybicie poniżej okrągłej wartości 0,6700.

Dolar amerykański wznowił nieustanny wzrost i wspiął się na nowy szczyt od dwóch dekad, co z kolei było postrzegane jako kluczowy czynnik, który działał jako wiatr przeciwny dla pary AUD/USD. Poza tym, nowa fala intensywnej sprzedaży na rynkach akcji wzmocniła bezpieczną przystań i zaważyła na wrażliwej na ryzyko aussie.

Z technicznego punktu widzenia pojawienie się świeżych wyprzedaży na wyższych poziomach i utrzymująca się słabość poniżej znaku 0,6700 byłyby postrzegane jako nowy impuls dla niedźwiedzi traderów. Negatywną perspektywę wzmacnia fakt, że para AUD/USD ma trend spadkowy wzdłuż czterotygodniowego kanału spadkowego.

Co więcej, oscylatory na wykresie dziennym trzymają się głęboko na terytorium niedźwiedzi i wciąż daleko im do strefy wyprzedaży. Konfiguracja pozostaje mocno ukierunkowana na spadkobierców i wspiera perspektywy spadku w kierunku dolnego końca kanału spadkowego, w pobliżu obszaru 0,6665-0,6660.

Te ostatnie powinny stanowić silną bazę dla cen spotowych, których zdecydowane przebicie powinno utorować drogę do wydłużenia krótkoterminowej trajektorii spadkowej. Para AUD/USD może następnie przyspieszyć spadek w kierunku i rzucić wyzwanie okrągłocyfrowemu znakowi 0,6600, zanim ostatecznie spadnie do poziomej strefy wsparcia 0,6570.

Z drugiej strony wydaje się, że region 0,6190-0,6210 wyłonił się jako natychmiastowa silna bariera. Każdy kolejny ruch w górę może nadal być postrzegany jako okazja do sprzedaży i pozostać ograniczony w pobliżu konfluencji 0,6850-0,6860, obejmującej 100-okresową SMA na wykresie 4-godzinnym i górny koniec wspomnianego kanału spadkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.