20 maja, 2024

Analiza techniczna gazu ziemnego: cena spada

Ceny spot gazu ziemnego (CFDS NA GAZ ZIEMNY) nieznacznie wzrosły w swoich ostatnich notowaniach na poziomie intraday, by osiągnąć dzienne zyski do momentu pisania tego raportu o 0,51% , po tym jak we wczorajszym notowaniu również nieznacznie wzrosły o 1,88%.

Europejskie ceny gazu ziemnego gwałtownie spadły w środę po strajku norweskich pracowników przemysłu naftowego i gazowego, którzy zagrozili wywarciem dalszej presji na rynek już pod silną presją wojny rosyjskiej na Ukrainie.

Kontrakty terminowe na gaz ziemny odbiły się na początku środy, ponieważ produkcja spadła, a popyt ze względu na krótkoterminową pogodę pozostał na wysokim poziomie. Jednak miesiąc spot spadł do południa, ponieważ inwestorzy przetrawili oczekiwania na silny zastrzyk magazynowy i walczyli o odzyskanie tempa.

Kontrakty terminowe na gaz na sierpień na Nymex ostatecznie spadły w ciągu dnia o 1,3 centa i ustabilizowały się na poziomie 5510 USD. Kontrakt wrześniowy spadł o około pół centa do 5,482 USD/mln brytyjskich jednostek cieplnych.

Raport inwentaryzacyjny US Energy Information Administration (EIA), który ma zostać opublikowany w czwartek, obejmujący tydzień kończący się 1 lipca, prawdopodobnie będzie miał coraz większe znaczenie na rynku po kolejnych spadkowych akumulacjach, a cena może zmieniać się w obie strony, ponieważ rynek gazu ziemnego szuka silniejszego wsparcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.