20 maja, 2024

Czy nadal chodzi o krach na rynku kryptowalut? Czy cena Bitcoina może osiągnąć 10 000 USD!? Czy Fed może podnieść stopę procentową o 75 pb?

Wysiłki globalnego banku centralnego w walce z inflacją napędzają rosnące obawy o recesję, które dały Wall Street najgorsze półrocze od 1970 roku. Dodatkowa zmienność od ostatniego dnia handlowego kwartału jest szczególnie szalona, ​​ponieważ tak wielu inwestorów przywraca równowagę swoich portfeli wraz z recesją dyby.

Akcje amerykańskie odrobiły straty, ponieważ zbyt wielu inwestorów uważa, że ​​zbliżamy się do dna i że teraz nie jest tak zły czas, aby zacząć skalować się do pozycji długoterminowych.

Dane z USA
Gniew danych z USA wskazał, że ryzyko recesji nadal rośnie. Gospodarka wyraźnie słabnie, ponieważ wydatki konsumentów w USA słabną, rynek pracy pozostaje w dobrej kondycji, a inflacja powoli spada. Fed wydaje się być na dobrej drodze do podniesienia stóp o 75 punktów bazowych na lipcowym posiedzeniu i prawdopodobnie pozostanie agresywny do jesieni. Jeśli inflacja będzie powoli spadać, a rynek pracy pozostanie w dobrej kondycji, Fed może nadal agresywnie zaostrzać politykę.

Krypty pozostają podatne na ataki
Wygląda na to, że wszyscy stają się śnieżnymi ptakami i unikają tej kryptograficznej zimy. Ponieważ apetyt na ryzyko zaginął, gdy S&P miał najgorszą pierwszą połowę od dziesięcioleci, wiadomość, że SEC odrzuciła wniosek Grayscale o przekształcenie swojego funduszu bitcoinowego w ETF, była słomką, która przełamała poziom 20 000 USD wielbłąda. Negatywne nagłówki na temat kryptowalut pojawiały się bez przerwy, a nowe obawy, że otoczenie regulacyjne będzie dość surowe w przyszłości, naprawdę utrzymały nastroje w dół. Wiadomość nie była straszna, ponieważ FTX zbliża się do umowy nabycia krypto pożyczkodawcy BlockFi, co wydaje się kradzieżą o wartości 25 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.