22 czerwca, 2024

GBP/USD: BYKI NABIERAJĄ SIŁY, BY ZDOBYĆ 50 DMA PRZED PKB USA

  • GBP/USD umacnia się w obliczu mniej jastrzębich wyników Fed.
  • Rosnące rentowności powodują ponowne odbicie dolara amerykańskiego.
  • Byki GBP dążą do 50 DMA przed PKB USA za II kwartał.

Kurs GBP/USD  jest umiarkowanie wyższy, broniąc poziomu 1,2150, po wycofaniu się ze świeżego miesięcznego maksimum 1,2186 osiągniętego wcześniej w sesji azjatyckiej.

Przyzwoite odbicie dolara amerykańskiego, napędzane przez wzrost rentowności obligacji skarbowych, ogranicza zyski z ożywienia na rynku kablowym. Gdy opada kurz wokół mniej jastrzębich wyników Fed, stopy procentowe w USA odrabiają straty, ponieważ dominują przepływy ryzyka i negatywnie wpływają na bezpieczne amerykańskie obligacje rządowe.

Fed podniósł w środę stopy procentowe o oczekiwane 75 pb, ale przyjął podejście polegające na ustalaniu stóp procentowych, zwracając uwagę na spowolnienie aktywności gospodarczej, jednocześnie kontynuując walkę z inflacją. Odejście Fedu i potwierdzenie neutralności netto wywołało wyprzedaż dolara.

Z drugiej strony, byki funta lekceważą wydarzenia polityczne w Wielkiej Brytanii, chociaż obawy o potencjalną recesję w sektorze nieruchomości w tym kraju źle wróżą krajowej walucie. Patrząc w przyszłość, rynki oczekują wcześniejszej publikacji amerykańskiego PKB za II kw. w związku z nowymi sygnałami dotyczącymi kondycji gospodarki i potencjalnymi działaniami politycznymi ze strony Fed na nadchodzących posiedzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.