13 kwietnia, 2024

Najdroższy dom Wenezueli został wystawiony na sprzedaż – a jego sprzedawca jest gotów przyjąć płatność w krypto

Najdroższy dom Wenezueli został wystawiony na sprzedaż – a jego sprzedawca jest gotów przyjąć płatność w krypto. Tokeny są powszechnie akceptowane jako forma płatności w całym kraju Ameryki Łacińskiej, ale sprzedaż nieruchomości o wartości 20 milionów dolarów byłaby głównym punktem zwrotnym dla adopcji kryptowalut w tym kraju.

Rząd kraju – który uważa się, że ma znaczne rezerwy bitcoinów (BTC) i ethereum (ETH) – popchnął ideę gospodarki opartej na kryptowalutach. Wypuściła również własną monetę z ropą naftową, nazwaną petro (PTR) , częściowo w celu obejścia międzynarodowych sankcji nałożonych na nią przez USA i ich sojuszników. Wiele organów państwowych prowadzi również operacje kopania kryptowalut .

Ale jeśli kupujący zdecyduje się zapłacić w krypto za nieruchomość, byłby to główny punkt zwrotny dla sprawy kryptowalut w sektorze prywatnym – przy czym większość przełomów związanych z adopcją ma do tej pory miejsce w dziedzinie przekazów pieniężnych. Supermarkety i inne sklepy akceptują BTC i inne monety, ale transakcje dotyczące nieruchomości na dużą skalę oparte na kryptowalutach pozostają terra incognita w Wenezueli.

Dom, jak podał media Amando , to rezydencja należąca do brata założyciela krajowego giganta bankowego Banesco. Media wyjaśniły, że nieruchomość ma imponujący widok na stolicę, Caracas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.