20 lipca, 2024

Praca: cel pełnego zatrudnienia jest „możliwy”, ale „trzeba iść dalej” na ubezpieczenie na wypadek bezrobocia

„Jest pilne: reforma ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, o której zdecydowano w 2019 r. i wdrożono w 2021 r. w związku z Covid-19, rozszerzy jej zasady” – ocenił w rozmowie z paryskim we wtorek lipca minister pracy Olivier Dussopt. 26.
Cel pełnego zatrudnienia do 2027 r., wyznaczony przez władzę wykonawczą, jest „możliwy”, według ministra pracy Oliviera Dussopta, dzięki reformom RSA i ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, w wywiadzie dla paryskiego opublikowanym we wtorek 26 lipca. Niemniej jednak uważa, że​​„konieczne jest pójście dalej” w odniesieniu do reformy ubezpieczenia na wypadek bezrobocia i przedstawia swoje drogi pracy.

Aby osiągnąć to pełne zatrudnienie, stopa bezrobocia powinna spaść do około 5%, wobec 7,3% obecnie. „Trzeba pilnie: aby reforma ubezpieczeń na wypadek bezrobocia, uchwalona w 2019 r. i wprowadzona w 2021 r. w związku z Covid-19, doczekała się przedłużenia jej zasad. Wygasają 1 listopada 2022 r.” – pyta minister. Będzie to dotyczyło tekstu ustawy przedstawionego na początku roku szkolnego, który będzie pierwszym w menu Parlamentu po powrocie z wakacyjnej przerwy z początku października.

Minister wyjaśnia, że ​​rząd zamierza przedłużyć te kontrowersyjne zasady „aby reforma nadal przynosiła pozytywne efekty i zastanowiła się nad kolejnym krokiem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.