22 czerwca, 2024

Wiele milionów od Pfizera, aby rozpocząć kluczową fazę szczepionki na boreliozę

Po tym, jak Valneva poważnie rozczarowała wysokie oczekiwania inwestorów swoją „martwą szczepionką na COVID-19”, możemy teraz zgłosić dobre wieści ze wspólnego projektu szczepionek na boreliozę z firmą Pfizer. Valneva i Pfizer, obecnie udziałowcy austriacko-francuskiej firmy biotechnologicznej, rozpoczęli kluczową fazę 3 badania klinicznego o nazwie Vaccine Against Lyme for Outdoor Recreationists (VALOR) (NCT05477524) dla kandydata na szczepionkę VLA15.

Dla firmy biotechnologicznej oznacza to deszcz pieniędzy, które można dobrze wykorzystać po niemal całkowitej katastrofie ze szczepionką COVID-19: „Zgodnie z warunkami umowy o współpracy między Pfizer i Valneva, Pfizer zrobi kamień milowy płatność na początku badania fazy 3 w Zapłać 25 milionów dolarów firmie Valneva” – podała firma w oświadczeniu.

Około 6000 osób w wieku 5 lat i starszych weźmie udział w badaniu ze szczepionką na boreliozę. Szczepienie trzema dawkami VLA15, grupa kontrolna otrzymuje placebo. „Badanie zostanie przeprowadzone w maksymalnie 50 miejscach na obszarach, na których borelioza jest wysoce endemiczna, w tym w Finlandii, Niemczech, Holandii, Polsce, Szwecji i Stanach Zjednoczonych” – powiedział Valneva.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.