20 lipca, 2024

Dolar spada w piątek

 Wykres indeksu dolara w 60-minutowych interwałach

Funt szterling i euro osiągnęły w piątek nowe tygodniowe maksima, wspierane przez uspokajającą akcję rynkową Banku Anglii i jastrzębie sygnały z Europejskiego Banku Centralnego.

Brytyjska waluta zbliżała się do najlepszego tygodnia w stosunku do dolara amerykańskiego od 2,5 roku, gdy Bank Anglii wszedł w czwartek na rynek długu, aby kupić papiery wartościowe drugiego dnia, wspierając rentowności Wielkiej Brytanii.

Silne dane o inflacji konsumenckiej w Niemczech i Holandii przypomniały również, że prace EBC, Banku Anglii i innych banków centralnych jeszcze nie zostały wykonane, a dane z całej strefy euro z 19 krajów zostaną opublikowane później Piątek.

Na początku sesji azjatyckiej funt osiągnął poziom 1,1222 USD, zbliżając się do zrównoważenia wszelkich ostrych strat spowodowanych wprowadzonym w zeszły piątek tzw. minibudżetem nowego rządu.

W dalszej części sesji odzyskał część tego zysku, ale nadal zyskał 0,12% do 1,11325 USD o 0522 GMT, pozostając na dobrej drodze do 2,61% zysku w tym tygodniu, najwyższego od marca 2020 r. Dzieje się tak pomimo rekordowo niskiego poziomu 1,0327 USD w poniedziałek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.