24 kwietnia, 2024

Francja Lipcowy końcowy PMI dla przemysłu 49,5 vs 49,6 przedwstępny

Niewielka zmiana w stosunku do wstępnych szacunków, ponieważ potwierdza to spadek produkcji w najszybszym tempie od pierwszych dni pandemii w 2020 roku. Presja inflacyjna nadal się utrzymuje, co powoduje spadek liczby nowych zamówień wraz ze spadkiem popytu. S&P Global zauważa, że:

„Lipcowe badanie PMI sugeruje, że francuski sektor produkcyjny przeżywa kryzys. Zarówno produkcja, jak i nowe zamówienia spadły w najsilniejszym tempie od pierwszej fali infekcji COVID-19 w pierwszej połowie 2020 r., ponieważ wysoka inflacja ograniczyła popyt. Mimo zakłóceń, ostatni spadek produkcji był najsilniejszy od ponad dziewięciu lat.

„Główną przeszkodą w gospodarce jako całości jest inflacja. Sektor produkcyjny od pewnego czasu odnotowuje szalejącą presję cenową, ale jej wpływ gospodarczy dopiero niedawno zaczął mocno odczuwać. Nowe zamówienia gwałtownie spadły w lipcu, ale firmy również zmniejszyły swoje zakupów i, w niektórych przypadkach, zmniejszenie liczby pracowników w celu ograniczenia kosztów.

„Dopóki nie zobaczymy znacznego ochłodzenia presji cenowej, trudno jest przewidzieć, że gospodarka ożywi się. Zaufanie biznesu pozostało na stłumionym poziomie w lipcu, odzwierciedlając obawy producentów dotyczące perspektyw inflacja , łańcuchy dostaw i wojna na Ukrainie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.