20 maja, 2024

Niemiecki sektor produkcyjny kurczy się przy spadku nowych zamówień

Niemiecki sektor produkcyjny skurczył się w lipcu po raz pierwszy od ponad dwóch lat, boleśnie dotknięty pogłębiającym się spadkiem nowych zamówień, który zaciemnia perspektywy dla największej gospodarki Europy, wynika z ankiety opublikowanej w poniedziałek.

Ostateczny wskaźnik Purchasing Managers’ Index (PMI) S&P Global dla przemysłu, który stanowi około jednej piątej niemieckiej gospodarki, spadł do 49,3 z 52,0 w ​​czerwcu. Ankieta analityków Reutera wskazała na lipcowy odczyt 49,2.

Indeks nowych zamówień wyniósł 40,1, spadając dalej poniżej granicy 50, która oddziela wzrost od spadku, i spada do najniższego poziomu od maja 2020 r.

„Potencjał niedoboru dostaw gazu poważnie martwią niemieckich producentów o perspektywy produkcji w nadchodzącym roku” – powiedział w oświadczeniu Phil Smith, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych w S&P Global Market Intelligence.

„Oczekiwania producentów towarów wróciły w marcu ponownie na negatywne i pogarszały się niemal z każdym miesiącem, ponieważ nadal narastają zagrożenia dla perspektyw sektora” – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.