20 maja, 2024

Sygnał walutowy GBP/USD: kurs funta szterlinga na 1.2300 przed BOE

Cena GBP/USD dokonała zwyżkowego wybicia, gdy inwestorzy zastanowili się nad decyzją Rezerwy Federalnej z zeszłego tygodnia i nadchodzącym posiedzeniem Banku Anglii (BoE). Para wzrosła do najwyższego poziomu 1,2230, co było najwyższym punktem od 28 czerwca tego roku. Wzrósł o około 3,60% od najniższego poziomu w tym roku.

Para GBP/USD poruszała się w zeszłym tygodniu w bok, gdy inwestorzy zastanawiali się nad ostatnią decyzją Rezerwy Federalnej. Bank zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych o 0,75% na drugie z rzędu posiedzenie. Wzrost ten był mniejszy niż 1%, którego oczekiwała większość analityków.

Uwaga przenosi się teraz na Bank Anglii (BOE), który w tym tygodniu rozpocznie i zakończy posiedzenie w sprawie polityki pieniężnej. Analitycy spodziewają się, że bank podniesie stopy procentowe po raz szósty z rzędu w walce z inflacją. Na podstawie ostatnich wypowiedzi Andrew Baileya analitycy spodziewają się, że BoE podniesie stopy procentowe o 0,50%.

Dane opublikowane przez Krajowy Urząd Statystyczny (ONS) ujawniły, że krajowy wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł do najwyższego od dziesięcioleci poziomu 9,4%. To sprawia, że ​​jest to największa inflacja w G7, a następnie w Stanach Zjednoczonych, których wskaźnik CPI wzrósł w czerwcu o 9,1%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.