20 maja, 2024

Bitcoin w górę o 6% w ciągu tygodnia przy rosnących giełdach

W ciągu ostatnich pięciu sesji handlowych Bitcoin wzrósł o 6% w związku ze wzrostem na giełdach, w szczególności akcji firm IT.

Wzrost kursu bitcoina rozpoczął się dwa dni wcześniej, po publikacji wyników posiedzenia Rezerwy Federalnej USA, co przyczyniło się do wzrostu apetytu inwestorów na ryzyko.

Fed podniósł główną stopę procentową o kolejne 75 pb, zgodnie z oczekiwaniami rynku. Ponadto szef amerykańskiego banku centralnego Jerome Powell dał jasno do zrozumienia, że ​​Fed w pewnym momencie, gdy pojawią się sprzyjające warunki, będzie musiał zmienić kurs zacieśniania polityki pieniężnej na łagodniejszy, aby ocenić konsekwencje dla gospodarki.

Publikacja pozytywnych raportów amerykańskich gigantów IT Apple i Amazon.com spowodowała przypływ optymizmu co do sytuacji w branży.

Apple Inc. wzrost przychodów w III kwartale finansowym silniejszy od prognoz rynkowych ze względu na wzrost sprzedaży smartfonów. Zysk netto spółki spadł w ujęciu rocznym, ale również przekroczył oczekiwania analityków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.