20 lipca, 2024

Kupowanie dolara rozpoczęło się ponownie na rynkach

Euro spada, ponieważ obawy o inflację napędzają inwestorów poszukujących bezpieczeństwa do dolara

Wykres EUR/USD w 30-minutowych interwałach

Wspólna waluta kosztowała 1,0453 USD, co oznaczało wzrost o 0,13% w ciągu dnia, po tym, jak dzień wcześniej stracił 0,75% w stosunku do dolara. Oczekiwano miesięcznego spadku o 2,7% i kwartalnego o 5,5%.

Spadł również do nowego 7,5-letniego minimum w stosunku do franka szwajcarskiego do 0,9963 franka na początku azjatyckiej sesji w czwartek, a alpejska waluta po raz kolejny skorzystała z wpływów jako bezpieczna przystań i nadal odczuwała skutki. Narodowy Bank Szwajcarii dwa tygodnie temu.

Christopher Wong, starszy strateg walutowy w Maybank, przypisał spadek kursu euro w stosunku do dolara odejściem rynku od bardziej ryzykownych aktywów po tym, jak „banki centralne ostrzegły przed ciągłą inflacją i że nadadzą priorytet jej zwalczaniu, co doprowadzi do szerokiego ożywienia dolara”.

Trwały i agresywny globalny ruch w kierunku zaostrzenia polityki podsycił obawy przed recesją i wstrząsnął rynkami finansowymi w ostatnich miesiącach.

Przemawiając w środę na dorocznej konferencji Europejskiego Banku Centralnego w Sintrze w Portugalii, prezes Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell powiedział, że ważne jest obniżenie inflacji, nawet jeśli powoduje ona problemy gospodarcze, podobne uwagi wypowiedziała prezes EBC Christine Lagarde.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.