20 maja, 2024

Manturow nazwał nowe cele Ministerstwa Przemysłu i Handlu po nominacji na wicepremiera

Wicepremier – minister przemysłu i handlu Denis Manturow mówił o nowych celach resortu: przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego, rozwoju kompetencji w przemyśle obronnym oraz kontynuacji substytucji importu.


„Pierwsze to bezpieczeństwo energetyczne, bezpieczeństwo żywnościowe. A branże, które są zaangażowane w realizację tych zadań: maszyna energetyczna, maszyna rolnicza oraz produkcja wyrobów chemicznych, w tym nawozów mineralnych, środków ochrony roślin, które wymagają własnych substancji” powiedział dziennikarzom w Dumie Państwowej, odpowiadając na odpowiednie pytanie.

Manturov podkreślił również, że Federacja Rosyjska powinna szybko dążyć do rozwoju i lokalizacji komponentów, zespołów i komponentów potrzebnych w podstawowych gałęziach przemysłu.

„Podstawą i kręgosłupem przemysłu jest kompleks wojskowo-przemysłowy, który dziś wykonuje bardzo ważne zadania. Będziemy nadal rozwijać kompetencje, które zapewnią zdolność bojową Sił Zbrojnych Rosji” – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.