22 czerwca, 2024

Niewiele zmian na widoku w Europie, Fed i geopolityka wzywają do ostrożności

Oczekuje się, że główne europejskie rynki akcji będą w środę bliskie równowagi lub nawet nieznacznie w dół po oświadczeniach kilku członków Rezerwy Federalnej, którzy odrzucili pomysł, że bank centralny złagodzi swoje wysiłki w obliczu inflacji , podczas gdy napięcia geopolityczne między Stanami Zjednoczonymi a Chinami prawdopodobnie również trzymają inwestorów w napięciu.

Pierwsze dostępne wskazania wskazują na spadek o 0,23% dla paryskiego CAC 40, 0,03% dla Dax we Frankfurcie, 0,22% dla FTSE w Londynie i 0,08% dla EuroStoxx 50 .

Kilku urzędników Rezerwy Federalnej, w tym „gołębie” Mary Daly i Charles Evans, powiedziało we wtorek, że oni i ich koledzy pozostali zaangażowani i „całkowicie zjednoczeni” w podnoszeniu amerykańskich stóp procentowych do poziomu, który znacznie ograniczyłby aktywność gospodarczą i kontrolował inflację .

Jego wypowiedzi przesunęły oczekiwania na obniżkę stóp w pierwszej połowie 2023 r., o czym świadczą kontrakty terminowe na stopy procentowe fed funds, podczas gdy prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki o 75 punktów bazowych we wrześniu znacznie wzrosło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.