20 lipca, 2024

Wszystkie krajowe blue chipy zaświeciły się na czerwono! Najmocniej, o przeszło 6%, zniżkowały akcje JSW, PGNiG, PKN Orlen i PKO BP [Rynek akcji]

Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła stabilizację głównym indeksom – indeks Nasdaq stracił zaledwie 0,3%, a SandP 500 zyskał 0,3%. Lekki kontratak byków następuje zwłaszcza po zakończeniu europejskiej sesji.
Na Starym Kontynencie silny spadek był kontynuowany, niemiecki DAX stracił 1,6%, a francuski CAC
0 – 1,5%. Największym przegranym w Europie stał się krajowy indeks WIG20 (-
,3%). W dzisiejszej azjatyckiej sesji podaż nadal nieznacznie dominowała, w której indeks Hang Seng spadł najbardziej, ponad 1%. Zatrzymanie w Chengdu nie poprawiło sentymentu do chińskich firm. Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnich rynków rozwiniętych oscylują wokół wczorajszego zamknięcia, zmierzając w kierunku lekkiego spadku.
W dzisiejszym kalendarzu makro dominować będą dane z USA, w tym dane z rynku pracy, które będą odzwierciedlać odczyty stopy bezrobocia, a także wzrost sektora prywatnego i zatrudnienia oraz pozarolniczego. Zbadamy również dane o zamówieniach branżowych i zamówieniach na towary trwałego użytku i towary nietransportowane.
Wszystkie krajowe blue chipy spadły wczoraj, przy czym najbardziej, bo ponad 6%, spadły JSW, PGNiG, PKN Orlen i PKO BP. JSW przez 3 kolejne lata zanotowała silny spadek, przełamując poziomy wsparcia powstałe w lipcu br., przy nieznacznym wzroście wartości obrotu. Pozostałe wymienione firmy również pogłębiają lokalne minima. Indeksy MSP zanotowały znacznie mniejsze straty, po około 1,5%.
AmRest ogłosił wyniki po wczorajszej sesji, strata netto 36 mln euro, konsensus analityk zakłada zysk netto na poziomie 1
mln euro.
Po sesji 16 września nastąpią zmiany w indeksach mWIG
0 i sWIG80, w skład indeksu mWIG
0 wejdą Auto Partner, Bumech i STS Holding, a odejdą z niego Asseco See, BNP Paribas i Celon Pharma, zostaną włączone do indeks sWIG80, który również znajdzie się w Sunex. Asseco BS, Auto Partner, Bumech i STS Holding opuszczą indeks sWIG80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.