20 maja, 2024

Oczekuje się, że amerykański bank centralny podniesie we wrześniu swoje referencyjne stopy procentowe o co najmniej 50 pb

To powiedziawszy, oznaki łagodzenia presji inflacyjnej w USA mogły zmusić inwestorów do obniżenia stawek za 75-krotną podwyżkę stóp Fed na wrześniowym posiedzeniu politycznym. Raport CPI w USA w środę ujawnił, że ceny konsumenckie w lipcu nie zmieniły się. Co więcej, amerykański indeks cen producentów nieoczekiwanie spadł w lipcu po raz pierwszy od dwóch lat, co sugeruje, że inflacja mogła osiągnąć szczyt. To z kolei zwiększa niepewność co do wielkości kolejnej podwyżki stóp przez Fed.

Niemniej jednak oczekuje się, że amerykański bank centralny podniesie we wrześniu swoje referencyjne stopy procentowe o co najmniej 50 pb. Co więcej, pojawienie się świeżych zakupów w czwartek wspiera perspektywy dalszego krótkoterminowego ruchu aprecjacyjnego dla pary USD/JPY. Uczestnicy rynku oczekują teraz wstępnego indeksu nastrojów konsumenckich w Stanach Zjednoczonych w stanie Michigan. To, wraz z rentownościami obligacji amerykańskich i szerszym sentymentem związanym z ryzykiem, może stanowić impuls dla głównych inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.