20 maja, 2024

Wyprzedaż na giełdzie: czy Dutch Bros to kup teraz?

Ostatnio specjalista ds. danych geolokalizacyjnych Placer.ai odkrył, że ze wszystkich głównych kawiarni w całym kraju tylko jedna odnotowała wzrost : Dutch Bros.

Z pewnością częściowo wynikało to z tempa otwierania nowych sklepów, a wizyty w tych samych sklepach nieznacznie spadły w czerwcu. Jednak dane pokazują, że klienci Dutch Bros są skłonni jechać dalej, aby kupić kawę, podczas gdy rywale Starbucks i Dunkin’ Brands mają trudności z pokonywaniem wody podczas wizyt w sklepach.

Dutch Bros nie jest odporny na presję inflacyjną , a rosnące ceny gazu były największym zagrożeniem, przed jakim stanęła w ostatnim kwartale. Dyrektor generalny John Ricci powiedział analitykom podczas telekonferencji na temat wyników finansowych : „Powiem wam, że w połowie marca, kiedy ceny gazu skoczyły tak, jak wcześniej, zauważyliśmy natychmiastowy zwrot w naszej codziennej sprzedaży. To było prawie co do dnia”.

Jednak przy obecności tylko 600 sklepów w zaledwie kilkunastu stanach, Dutch Bros wciąż ma wiele krajów do przejechania i rozwoju. W ciągu najbliższych 10 do 15 lat przewiduje rynek na 4000 lokalizacji, a nawet nie będąc zbyt agresywnym w planach rozwoju, liczba obecnych sklepów może się podwoić w ciągu najbliższych kilku lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.