20 maja, 2024

10-letnia rentowność w USA powraca powyżej 3%

Dolar amerykański nie zyskuje dziś na sile dzięki wyższym rentownościom obligacji skarbowych. 10-letnie amerykańskie obligacje powróciły do ​​poziomu powyżej 3%, a rentowności na całej krzywej wzrosły.

Na dzisiejszych rynkach istnieje klasyczny motyw „ryzyka”, w którym kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 30 punktów, a dolar spada.

Rynek obligacji nie cieszy się obecnie większym zainteresowaniem, ponieważ znajdujemy się w ostatnim przedziale. Potrzebny będzie wzrost powyżej 3,10%, aby wywołać prawdziwe zaniepokojenie w zakresie różnych aktywów.

Oto, co stratedzy w BMO napisali dziś rano:

Inwestorzy wydają się usatysfakcjonowani założeniem, że FOMC ograniczy swoje wędrówki do tego roku kalendarzowego; ewentualność, która nasuwa pytanie, jak długo Fed będzie w stanie utrzymać ten cykl. Chociaż historia pokazuje różny stopień czasu w terminalu, od 3 do 15 miesięcy, rynek już wycenia obniżki do 2023 roku. Prognozowanie obniżek stóp procentowych w przyszłym roku sugeruje, że wysiłki Powella, aby powstrzymać inflację, ostatecznie kończą się sukcesem, a próby schłodzenia miejsc pracy rynek przekracza granicę, pozostawiając stopę bezrobocia wyższą niż cel Fed. Oba są naszym podstawowym scenariuszem; wzmocnione przez trwające obecnie globalne wysiłki zacieśniające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.