20 lipca, 2024

Bitcoin: górnicy sprzedają, rynki kupują

Bitcoin wzrósł w czwartek o 4,9%, kończąc na około 20 700 USD, i wycofał się o 200 na początku handlu w piątek. Ethereum dodało 7,3% w ciągu ostatnich 24 godzin do 1190 USD. Topowe altcoiny zyskały między 1,7% (Cardano) a 7% (Solana).

Według CoinMarketCap całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrosła o 3% w ciągu nocy do 925 mld USD.

Bitcoin był rozchwytywany podczas czwartkowej sesji w USA przy odbiciu indeksów giełdowych w USA. BTC wzrósł powyżej poziomu 20 000 USD i przetestował trzydniowe maksima na poziomie 20 900 USD.

Hash rate Bitcoina spadł o 27% do 159,41 EH/s z powodu zamknięcia górników w Teksasie. Liczba ta była najniższa od lutego br. Górnicy wyłączają sprzęt, aby oszczędzać energię z powodu rekordowej fali upałów.

W czerwcu koszt wydobycia bitcoina spadł z 24 000 USD do 13 000 USD, co może zwiększyć sprzedaż monet przez górników i stać się barierą dla wzrostu BTC, powiedział JPMorgan.

btc

Według Thomasa Peterffy, prezesa Interactive Brokers, istnieje duże prawdopodobieństwo, że bitcoin zostanie zabroniony.

Rząd USA może zakazać kryptowalut z obawy, że są one wykorzystywane do finansowania nielegalnych działań, uchylania się od płacenia podatków i niezdolności Departamentu Skarbu do monitorowania transakcji z udziałem kryptowalut.

Pożyczkodawca kryptowalut Celsius złożył wniosek o „natychmiastowe” upadłość w amerykańskim kodeksie upadłościowym, rozdział 11.

Sąd federalny w Nowym Jorku zamroził pozostałe aktywa kryptowalutowego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital po tym, jak firma złożyła wniosek o upadłość awaryjną.

Europejski Bank Centralny zdecydował o parametrach przyszłego cyfrowego euro i zamierza je wyemitować w 2023 roku. Sukces CBDC będzie zależał od jego masowego wykorzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.