20 maja, 2024

DOLAR MA TRUDNOŚCI ZE ZNALEZIENIEM POPYTU, GDY NACISK PRZENOSI SIĘ NA KLUCZOWE DANE DOTYCZĄCE NIERUCHOMOŚCI

Oto, co musisz wiedzieć we wtorek 19 lipca:

Po poniedziałkowych słabych wynikach dolar nadal osłabia się w stosunku do swoich głównych rywali we wtorek, a indeks dolara amerykańskiego spada w kierunku 107,00 na wczesnej sesji europejskiej. Eurostat opublikuje ostateczną rewizję czerwcowych danych o inflacji. W dalszej części dnia dane dotyczące rozpoczęcia budowy i pozwoleń na budowę z USA będą uważnie obserwowane przez uczestników rynku, zwłaszcza po tym, jak NAHB poinformował w poniedziałek, że Indeks Rynku Mieszkaniowego gwałtownie spadł do 55 w lipcu z 67 w czerwcu.

Tymczasem Chiny zgłosiły w poniedziałek 699 przypadków koronawirusa, najwyższy dzienny wynik od 22 maja, zgłaszając w weekend ponad 1000 infekcji. Miasto Lanzhou zarządziło blokadę w całym mieście od środy, a Szanghaj rozszerzył masowe testy do 12 z 16 dzielnic miasta. Rynki pozostają stosunkowo ostrożne we wtorek we wtorek, a kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe odnotowują niewielkie dzienne zyski.

Protokół z lipcowego posiedzenia Banku Rezerwy Australii (RBA) pokazał wcześniej tego dnia, że ​​decydenci zgodzili się, że dalsze podwyżki stóp procentowych będą potrzebne, aby z czasem przywrócić inflację do celu. AUD/USD nabrał byczego tempa podczas wtorkowej sesji azjatyckiej i przedłużył zwyżkę w kierunku 0,6900.

Kurs EUR/USD wzrósł powyżej 1,0200 wczesnym rankiem w Europie po doniesieniach, że decydenci z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) będą dyskutować, czy powinni w czwartek podnieść stopę procentową o 50 punktów bazowych.

GBP/USD zamknął się na plusie w poniedziałek i kontynuował wzrost w kierunku 1,2000 podczas europejskiej sesji we wtorek. Dane opublikowane przez brytyjskie Biuro Statystyk Narodowych (ONS) ujawniły, że zgodnie z oczekiwaniami stopa bezrobocia MOP w Wielkiej Brytanii pozostała w maju na niezmienionym poziomie 3,8%. Ponadto liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła w czerwcu o 20 tys. w porównaniu do -34.7 tys. zarezerwowanych wcześniej.

USD/JPY odnotował niewielkie dzienne straty i nie zdołał odbić się podczas sesji azjatyckiej. Para pozostaje z tyłu i handluje nieco poniżej 138,00.

Złoto nie skorzystało z osłabienia szerokiego dolara iw poniedziałek zamknęło dzień praktycznie bez zmian w pobliżu 1,710 USD. XAUUSD kontynuuje ruch boczny w pobliżu tego poziomu we wtorek, ponieważ referencyjna rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych pozostaje spokojna poniżej 3%.

Bitcoin zyskał prawie 8% w poniedziałek, ale zmienił kierunek po napotkaniu oporu w pobliżu 23 000 USD. Ethereum wspięło się na najwyższy poziom od ponad miesiąca powyżej 1600 USD podczas wtorkowej sesji azjatyckiej, ale podczas europejskich godzin handlu wycofało się do obszaru 1500 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.