20 lipca, 2024

Losy „córek” zagranicznych banków będą rozstrzygane indywidualnie

Decyzje w sprawie wniosków o sprzedaż „córek” zagranicznych banków będą podejmowane indywidualnie, komisja rządowa uwzględni stosunek do rosyjskich banków w krajach, w których zarejestrowani są sprzedawcy, Elvira Nabiullina, prezes Banku Rosji , powiedział na konferencji prasowej.

W zeszłym tygodniu wiceminister finansów Aleksiej Moisejew powiedział, że władze nie pozwolą zagranicznym bankom na sprzedaż rosyjskich aktywów w odpowiedzi na działania podjęte przeciwko rosyjskim bankom za granicą. Odpowiadając na pytanie o perspektywy przeniesienia filii zagranicznych banków na uczestników rynku lokalnego, Moiseev powiedział, że na razie ta opcja nie jest na porządku dziennym, ale nie wykluczył jej pojawienia się.

„Jeśli chodzi o pracę rosyjskich filii zagranicznych banków, pozwolenie na ich sprzedaż, decyzję podejmuje komisja rządowa, my w niej uczestniczymy. Decyzje będą podejmowane za każdym razem indywidualnie, ale oczywiście czynnik tutaj brany pod uwagę to firmy za granicą” – powiedział Nabiullina.

„Jeśli chodzi o zarządzanie zewnętrzne, nasze stanowisko jest takie, że jeśli rosyjskie filie banków zagranicznych spełniają wszystkie ustalone standardy zgodnie z naszym ustawodawstwem, pracują normalnie z klientami, dokonują rozliczeń, nie ma potrzeby wprowadzania żadnego zewnętrznego zarządzania. nie ma ku temu podstaw Nie w tej chwili” – dodała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.