20 lipca, 2024

Prognoza NASDAQ 100: Zmienność po zaskakującej liczbie miejsc pracy

Poziom 13 000 pod spodem powinien być obszarem zainteresowania, ponieważ był to poprzednia bariera odporności. Jednak to, na co naprawdę będziemy zwracać uwagę, to to, co wydarzy się w tym tygodniu, ponieważ gdybyśmy mieli przebić ten poziom, mogłoby to kontynuować bieg na niższym poziomie. Z drugiej strony, jeśli przebijemy się powyżej poziomu 13500, to możliwe, że ten rynek pójdzie znacznie wyżej. Przełamanie rynku powyżej poziomu 13500 byłoby ogromnym zwrotem wydarzeń, ale nie widzę, żeby się to wydarzyło bez jakiegoś gołębiego zachowania Rezerwy Federalnej.

Jak na ironię, Rezerwa Federalna przez cały tydzień próbowała wytłumaczyć rynkowi, dlaczego nie są gołębie. Dopiero gdy sprzedaliśmy liczbę miejsc pracy, które stały się tak gorące, jak to było, Wall Street zaczęła to akceptować jako rzeczywistość. Pamiętaj, że na Wall Street chodzi o otrzymywanie materiałów informacyjnych od Fed, a nie o handel w gospodarce. To błąd, który Rezerwa Federalna popełniła przez ostatnie 14 lat, a teraz musi uporać się z uzależnieniem, które wymusiła na ulicy. Teraz, kiedy naprawdę muszą zwracać uwagę na gospodarkę, Rezerwa Federalna musi przekonać całe pokolenie traderów, że istnieją rzeczy poza luźną polityką monetarną, które można uwzględnić w aktywach.

Jeśli się załamiemy, warto zwrócić uwagę na poziom 12250, ponieważ był on wcześniej odporny i oczywiście 50-dniowa EMA kręci się w pobliżu. Zwróćcie baczną uwagę na rynek obligacji, bo jeśli rentowności znów zaczną rosnąć, to możliwe, że NASDAQ 100 naprawdę pobije. Z drugiej strony, jeśli rentowności zaczną spadać, to powinno być dobre dla tego rynku, ponieważ przynosi więcej „tanich pieniędzy” z Rezerwy Federalnej, przynajmniej tak myślimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.