22 czerwca, 2024

Musk mówi, że kupi Twittera pod warunkiem ujawnienia mechanizmu sprawdzania botów

Amerykański miliarder Elon Musk zażądał od Twittera ujawnienia mechanizmu, za pomocą którego firma identyfikuje fałszywe konta. Przedsiębiorca powiedział, że jeśli korporacja opowie o sposobie próbkowania 100 kont i kryteriach potwierdzania ich autentyczności, to kupi Twittera na oryginalnych warunkach. O tym informuje Associated Press.

Musk wyzwał również dyrektora generalnego Twittera, Paraga Agrawala, na publiczną debatę na temat tego, jaki procent odbiorców Twittera składa się z fałszywych kont.

Wcześniej przedsiębiorca mówił , że wszelkie algorytmy, których Twitter używa do kontrolowania botów, powinny być otwarte. Wysunął pomysł płatnej weryfikacji użytkowników portali społecznościowych, dodając, że jego celem jest sprawienie, by platforma była zbyt droga do tworzenia fałszywych kont.

Korporacja przyjęła ofertę Muska o wartości 44 miliardów dolarów 25 kwietnia . Jednak w połowie maja biznesmen powiedział, że nie będzie dalszych zmian w umowie, dopóki Twitter nie wyjaśni sytuacji dotyczącej odsetka fałszywych kont w sieci społecznościowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.