20 lipca, 2024

Światowe akcje odbiją się po zgłoszeniu wyprzedaży miejsc pracy w USA

Akcje zyskały w poniedziałek, odzyskując równowagę po tym, jak dobry raport o zatrudnieniu w USA z zeszłego tygodnia wzmocnił argumenty za większymi podwyżkami stóp procentowych, podczas gdy dolar osłabił się, a rentowności obligacji rządowych spadły.

Rynki szybko zaczęły wyceniać około 70% szansę na podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych o 75 punktów bazowych we wrześniu, co spowodowało wzrost dwuletnich rentowności o 20 punktów bazowych w piątek i dalsze odwrócenie krzywej. ZEGAREK FEED

Ale szeroki euro STOXX 600 .STOXX zyskał aż 0,8% na początku handlu, na czele z cyklicznymi i wzrostowymi akcjami, pomagając odrobić straty z piątku wywołane raportem o zatrudnieniu w USA. Górnicy .SXPP i technologia .SX8P , które mocno uderzyły w poprzednim tygodniu, doprowadziły do ​​wczesnych wzrostów.

Światowy indeks giełdowy MSCI .MIWD00000PUS , który śledzi akcje w 47 krajach, dodał 0,2%, odrabiając straty w wysokości z piątku.

Kontrakty S&P 500 ESc1 i Nasdaq NQc1 wzrosły odpowiednio o 0,3% i 0,4%. Indeks S&P 500 zakończył w piątek niżej, obciążony przez akcje spółek technologicznych.

Jednak gracze rynkowi wciąż dostrzegali ryzyko związane z wyższymi stopami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.