20 lipca, 2024

Sygnał Forex AUD/USD: Aussie ponownie testuje 0,6850 przed odbiciem

Cena AUD/USD gwałtownie spadła nawet po tym, jak Bank Rezerw Australii (RBA) dokonał czwartej podwyżki stóp procentowych w tym roku. Jak powszechnie oczekiwano, bank zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych o 0,50% w walce z rozgrzaną do czerwoności inflacją. Dokonując serii podwyżek stóp, bank stał się najbardziej jastrzębiem od ponad trzech dekad.

Dolar australijski cofnął się z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, spadł z powodu realizacji zysków, ponieważ podwyżka stóp została już wyceniona. Jest to znane jako kupowanie plotki i sprzedawanie wiadomości.

Po drugie, RBA ostrzegło, że wzrost gospodarczy nie będzie tak silny, jak zasugerował na poprzednim posiedzeniu. Bank spodziewa się teraz wzrostu o około 3,5% w 2022 r., w porównaniu z poprzednim 4,2%. Dlatego, choć inflacja jest poważnym problemem dla gospodarki, analitycy uważają, że bank spowolni podwyżki stóp.

Decyzja RBA wydarzyła się w czasie, gdy dane z Australii pokazują, że wzrost gospodarczy słabnie. Na przykład niskie zaufanie konsumentów uderzyło w wydatki detaliczne. Jednocześnie rosnące oprocentowanie kredytów hipotecznych doprowadziło do dramatycznego spowolnienia na rynku nieruchomości w kluczowych miejscach, takich jak Sydney i Melbourne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.