22 czerwca, 2024

Sygnał walutowy EUR/USD: prawdopodobny kolejny spadek do parytetu

Kurs EUR/USD gwałtownie wzrósł po jastrzębich decyzjach Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Para wzrosła do maksimum 1,0210, co było najwyższym punktem od wtorku. Cena jest o około 1,40% poniżej najwyższego poziomu z zeszłego tygodnia.

Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) zakończył swoje posiedzenie w środę i podjął decyzję o podwyżce stóp procentowych o 75 punktów bazowych na drugie z rzędu posiedzenie. To najbardziej agresywny bank od dziesięcioleci.

Fed podniósł teraz stopy procentowe o 225 punktów bazowych, ponieważ walczy o obniżenie inflacji, która osiągnęła najwyższy poziom od ponad 40 lat. Walczy również o obniżenie inflacji bez powodowania recesji.

Jednak ostatnie dane pokazują, że gospodarka pogarsza się w szybkim tempie. Na przykład dane opublikowane w tym tygodniu pokazały, że sprzedaż domów w toku spadła w czerwcu o 8,6% po wzroście o 0,4% w poprzednim miesiącu. Spadek był gorszy niż mediana szacunku -1,5%.

We wtorek dane pokazały, że sprzedaż nowych domów spadła o 8,1% po wzroście o 6,3% w maju. Sprzedaż nowych domów spadła z 642 tys. do 590 tys. Indeks cen domów (HPI) spadł z 1,5% do 1,4%, co oznacza, że ​​sektor stoi przed wyzwaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.